Hakkımda

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde ise yüksek lisans eğitimlerimi tamamladım. Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nden Psikodrama, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. Kültegin Ögel’den Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Prof. Dr. Patricia Robinson ve Prof. Dr. Kirk Strosahl’dan Kısa Müdahaleler İçin Odaklanmış ACT/F-ACT, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden 1. Düzey EMDR Terapisi eğitimleri aldım. 

Kariyerim boyunca çeşitli danışmanlık merkezleri ve özel okullarda psikolojik danışman olarak görev yaptım. Çalışmalarım boyunca kurumlara ve yetişkinlere yönelik birçok seminer ve eğitim gerçekleştirdim. Psikoterapi yaklaşımında Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Adanmışlık Terapisi ekollerini temel almaktayım. 

Çalışmalarıma ergenler ve yetişkinler ile devam ediyorum. Ruh sağlığı alanında, psikoterapi uygulamalarımda bireye özgü, transdiyagnostik (tanı/tanılar üstü) yaklaşımı benimsemekteyim.

Exit mobile version